جمع بندی حرف‌های این هفته

وبلاگ on اسفند ۱۸م, ۱۳۸۹ دیدگاه‌ها خاموش

بابت همه نظرهایی که در جای خودش دادین از همه‌تون تشکر می‌کنم. هر چند برخی از نظرات به دور انصاف بودن و برخی هم با کج‌فهمی‌هایی از حرف‌های من همراه بودن. دلیل اصلی بحث‌ها رو هم می‌تونم حدس بزنم. در لابه‌لای حرفهاتون می‌شد فهمید که استرس چه چیزی رو دارید.

من دوست دارم حلقه اعتماد بین من و شما برقرار باشه. بدونید که بدون دلیل تمرینی رو بهتون نمی‌دم. بدون جهت سختگیری نمی‌کنم.

من گفتم: از دست دانشجویان گرایش نرم‌افزار دلگیرم. دلیلم مشکل‌های شخصی نبود. هیچگاه از لحاظ هوشی دانشجویان گرایش نرم‌افزار رو کم ندونستم. متاسفانه توی مدت کمی که ایلام اومدم ارتباط دانشجویان این گرایش رو با درس خوب ندیدم. مشارکت در کلاس رو خودشیرینی ندونید. در شرایط یکسان بین دانشجویان، دانشجویانی که مشارکت بیشتری توی پیشبرد کلاس داشتن بهتر هستند. انتظار من از دانشجویان شرکت فعال در کلاس و نه منفعلانه است.

من گفتم: قبول دارم شهر ایلام دارای مشکلات فراوانی است. این مشکلات برای کسانی که از شهرهای بزرگتری به این شهر قدم می‌گذارند دقیقاً نقش همون زندان رو ایفا می‌کنه. اما به یاد داشته باشید که در بدترین شرایط هم انسان می‌تونه خوب زندگی کنه. تنها تفریح موجود در جهان پارک رفتن نیست. در حالی‌که می‌شه با هماهنگی‌هایی اردوهای کوه‌نوردی و … گذاشت دلیلی نداره که آدم خودش رو به گوشه‌ای ببره و فقط آه و ناله کنه. من به این دوستان پیشنهاد کردم که در صورت عدم تطابق با محیط به جاهایی با سطح علمی پایین‌تر مثل دانشگاه چ… و … تشریف ببرند. به هر حال صحبت از ۴ سال جوونی آدم‌هاست نه یکی دو روز.

متاسفانه در بحث فساد و فساد اخلاقی تعدادی از دانشجویان با کج فهمی هایی مواجه شدند که دور از انتظار بود. من اگرم صحبتی داشتم روی کلیات صحبت کردم و شرایط فرهنگی شهرها و دانشگاه های اون شهر و نه توجه به قشر و یا گروهی خاص!!!؟!؟
اینکه اینقدر به سرعت واکنش نشون میدید و موضع گیری می کنید فکر نمی کنم که کار مناسبی باشه وبیشتر باعث تشدید تنش میشه تا تضارب آرا!!؟!؟!

من گفتم: اخلاق حرفه‌ای داشته باشید. حالا اخلاق حرفه‌ای یعنی چی؟

همین‌ها. من به حرف‌هایی که زدم اعتقاد کامل دارم. انتظار دارم به صورت حرفه‌ای رفتار نمایید. سخت‌گیری‌هایی در این درس خواهد بود و در صورتی که تلاشتون رو انجام بدین این درس رو به بهترین شکل ممکن طی خواهید کرد. اما در صورت آوردن چنین بهانه‌هایی در ادامه ترم و رفتارهایی که به دور از اخلاق حرفه‌ای است برخوردهای شدیدی با شما انجام خواهد شد.

اما آخرین نکته اینکه به نظر من صرف درس دادن استاد سرکلاس (یعنی طرح مباحث درسی)) (نمیگم خوب نیست اما) بهتر اینه که در کنار تدریس استاد دانشجو بتونه با مباحث فرهنگی و روز موجود در جامعه آشنا بشه
یادمه یکی از دانشجوها (از همکلاسی های خودتون) ۱ مطلب جالب بهم گفت و خیلی خوشم اومد اونم اینکه
ترم های گذشته دکتر بگ محمدی در خلال کلاس هاشون یکسری مباحث اخلاقی مطرح میکردن که ایشون ازش تعریف می کرد. بنده هم این کار رو پسندیده میدونم و به علت کمی زمان در کلاس میشه این صحبت ها رو در سایت انجام داد که با بی رغبتی و کج بررخوردی های برخی از دانشجویان مواجه شد.

فرصت مجددی به دانشجویان داده شده است که تمرینات ارسال خود تا کنون را به صورت تکمیل شده و در قالب سند RFQ مجدد ارسال نمایند. دانشجویانی که سند RFQ آنها برگشت بخورد بدون هیچ بخششی از لیست درس حذف خواهند شد. موعد تحویل این سند به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. متاسفانه درس مهندسی نرم‌افزار از برنامه تدوینی عقب مانده است. برخی از دلایل عقب ماندگی مربوط به من و برخی هم مربوط به شماست. بر همین اساس اصلاحاتی در فرآیند‌های شما ایجاد خواهد شد و همه دانشجویان ملزم به تبعید از فرآیند RUP و یا فرآیندهای چابک مثل XP هستند. گزارش‌های اولیه شما سرشار از اشباهات نحوی و معنایی است. برای آشنایی بیشتر شما یک سند RFP روی سایت قرار گرفته است. شما وظیفه دارید که متدولوژی RUP را به صورت کامل مطالعه کرده و گزارش خود را تظیم نمایید. کتاب‌های مختلفی برای آموزش RUP و UP وجود دارد.

این سند به عنوان اتمام حجت من با شما تلقی می‌شه. لطفاً نظرات سرشار از مهرتون رو دیگه اینجا نزنید. تنها نظرات انتقادی و پیشنهادی و با اسم اشخاص حقیقی مورد قبول واقع خواهد شد.

امتحان میان‌ترم روز دوشنبه برگزار خواهد شد. این امتحان شامل دو سوال ۱ نمره‌ای است و از دیاگرام‌ها و شکل‌های معروف در طراحی آن استفاده شده است. نیازی به حفظ مطالب نخواهید داشت و تنها نیاز به درک مفهومی از مطالب بیان شده خواهید داشت. بر اساس سیاست درسی امتحان میان‌ترم در سطح ساده طرح شده است.

امتحان میان‌ترم دوم به احتمال زیاد برگزار نخواهد شد و به دلیل پیچیده شدن پروژه‌ها این نمره، به نمره پروژه‌ها افزوده خواهد شد.

Comments are closed.